Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Söz Gıda Dayanıklı Tüketim Malları Tic. San. A.Ş.

Bugüne kadar uzanan yolculuğumuz 1985 yılında başladı.25 yılını dolduran serüven Marmara birlik zeytinleri ile başlayıp Yonca yağları, Çaykur ve Diverseyleverin katılımıyla temel taşları oluştuktan sonra ilave edilen diğer ürünlerle büyüyen şirketimiz 2001 yılına kadar bu grupların distribütörlüğü nü yaptıktan sonra bu grupların tamamını Sözaş şirketine devretmiştir. Gıda grubumuzun ilk şirketi olan Söz Gıda; Sozaş, Söz İçecek ve Sözdaş Şirketlerinide bünyesinden çıkartmıştır.

2001 yılında ise yeni bir göreve talip olan şirketimiz Ülker şirketleriyle buluşarak yoluna devam etmektedir. Sekiz yıl süren çalışmadan sonra atlas pazarlama ile yollarını ayırarak Natura , Esas, Merkez ve Atlantik pazarlama şirketleriyle Konya ve Karaman ilinde Ülker şirketlerinin ürünlerinin dağıtıcılığını yapmaya devam etmektedir. Şirketimiz her farklı distribütörlüğü farklı sorumluluklar olarak görerek ve distribütörlük disiplini içerisinde geçmişten gelen çalışma azmiyle ,iş disipliniyle ,prensipleriyle daha uzun yıllar bu sektörde en üst seviyelerde olmak için gayret göstermeye devam edecektir.

Günümüzün 25 yıl öncesi gibi olmadığını bilmekteyiz. Özellikle son yıllar arasındaki sektörümüzdeki değişiklikler çok farklılıklar göstermektedir. Her yeni yılı bırakın, yeni gelen her günün değişimleri gerektirdiğini bu değişimlere ayak uydurmayanların yarışta arkada kalacağını bilerek, bizde hangi bölümde olursa olsun sürekli kendimizi yeniliyor ve yarışta en dinç şekilde en önlerde koşmaya dün olduğu gibi, bu günde koşmaya devam ediyor, yarında koşmaya devam edeceğiz.

Çalışma sürecinde, paylaşmayı esas alan, dürüst ticareti benimseyen, çalışanların haklarını gözeten ve sosyal sorumluluklarını sırtında sürekli hisseden bizlerin en büyük mutluluğu karşımızdaki insanların kalbinde hissettirdiğimiz huzurlu alış veriş imkanıdır. Bu bizim bütün şirketlerimizin olmazsa olmaz değerlerindendir. Ticaret hayatında güvenilir olmanın maddi karşılığı olmadığı gibi manevi mutluluğunda ölçümü yapılamayacak kadar çok büyüktür. Aslında bahsettiklerim ticarette ve insan hayatında normal olması gereken şeylerdir. Fakat ne kadar üzücü ki normalde olması gerekenlerin olması günümüzde normal değil meziyet haline gelmiştir.

Hedefimiz bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada ekonomi ve sektörümüzdeki gelişmeleri yakından izleyerek, büyüme imkanları için verimlilik çalışmaları yaparak; teknoloji , insan kaynakları ve kurumsallaşmaya ağırlık vererek firmalar, çalışanlar, perakende noktaları ile bütünleşerek ve değerlerimizden kesinlikle ödün vermeyerek her türlü alanda örnek ve söz sahibi olmaktır.

Orhan SÖZEN

1961 yılında KONYA’nın Karapınar ilçesinde dünyaya gelen Orhan SÖZEN, ilk ve orta öğrenimini Karapınarrsquo;da tamamladı. Lisans eğitimini Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim fakültesi Kimya öğretmenliği bölümünde gerçekleştirdi.

1985 yılında öğretmenliğe başlayıp, dokuz yıl öğretmenlik görevini sürdürdükten sonra ticaret hayatına daha çok yoğunlaşmak için bu görevini bırakmak zorunda kaldı.
2 çocuk babası olan Orhan Sözen söz gıda’nın yönetim kurulu başkanlığı görevini 1985 yılından beri sürdürmektedir.

Seyhan SÖZEN

1963 yılında KONYArsquo;nın Karapınar ilçesinde doğan Seyhan SÖZEN, ilk ve orta öğrenimini Karapınar’da tamamladı. Lisans eğitimini Ankara Gazi üniversitesi Endüstri mühendisliği bölümünde gerçekleştirdi.

2 çocuk babası olan Seyhan SÖZEN söz gıdarsquo;nın yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini üstlenmektedir.

Tarihçe

Söz Gıda Dayanıklı Tüketim Malları A.Ş. 1985 yılında kuruldu.2001 yılına kadar daha çok toptancılık adı altında bazı temizlik ve gıda ürünlerinin dağıtımını yapan Söz Gıda bu tarihten itibaren Ülker ile birlikte sektöre bakış açısını değiştirdi.

Ülker ailesine ilk olarak Atlas Gıda Pazarlama bayili ile katılan firmamız şu anda Atlantik Gıda ile Konya, Meram, Karatay bölgesinde,Karaman'da Merkez Gıda ile Konya ve Karaman bölgesinde faaliyetlerine devam etmektedir.

Yönetim kurulu başkanı Orhan Sözen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ise Seyhan Sözen. Söz Gıda Konya ve Karaman'da 4600 m2 kapalı alanda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Şirkette 80 kişi çalışıyor.60 Araçla toplam 2500 satış noktasına ulaşmaktadır.

Vizyon

Söz Gıda tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hizmet kalitesinden ve değerlerden taviz vermeden güvenilir ve sürekli hizmet vererek müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı amaçlar.

Misyon

SÖZ GIDA yıllardır bağlı olduğu değerlerden taviz vermeden, kaliteli ve bilgili çalışma arkadaşlarıyla müşterilerine en iyi ve güvenilir hizmeti vermeyi kendine hedef olarak belirlemiştir.

Bu amaç ve hedefler doğrultusunda şirketimiz;
  • Yenilikçi ve sürekli kendini geliştiren yönetim anlayışıyla müşterilerine en iyi hizmeti vererek ilk başta tercih edilen şirket olmak,
  • Hizmet kalitesini ve sürekliliği en üst seviyede tutarak, tüketici ihtiyaçlarını bilerek müşteri sadakatini arttırmak,
  • Katılımcı ve ekip ruhunun olduğu, sürekli kendini yetiştirebilen bir çalışma ortamı sağlayarak,çalışma arkadaşlarının verimliliğini arttırmak,
  • Topluma ve çevreye olan sorumluluğunun farkında olarak sürekli bu değerlere yatırım yapmayı amaçlamaktadır.
  • Basın Odası

    Söz Gıda tüketici ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hizmet kalitesinden ve değerlerden taviz vermeden güvenilir ve sürekli hizmet vererek müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı amaçlar.
    30.01.2011 FlashTV Rotamız Türkiye Programı